Waterjet Rzeszów

Brodzik z płytek

Brodzik z płytek

Brodzik z płytek

Coraz bardziej modne i bardziej funkcjonalne są brodziki ułożone z płytek bezpośrednio na posadzce. Brodzik taki jest na równo z całą powierzchnią łazienki bez schodków i podwyższeń. Dodatkowo szybę oddzielającą część łazienki od prysznica może być zamontowana na osobnych systemach dokładnie przylegających do płytek na posadzce.

Brodzik z odpływem liniowym

Dodatkowym elementem każdego brodzika jest jego odpływ wody do kanalizacji. Montaż takiego brodzika odbywa się na jednej płaszczyźnie z całą posadzką odpływ usytuowany jest na całej szerokości brodzika w jednej linii. Odpływ taki nazywany jest liniowym do którego musi być wykonany spadek nie mniejszy ni 1,5% na odległości 1 mb.

Brodzik z płytek na podwyższeniu

Taki brodzik można dodatkowo wykonać na podwyższeniu. W większości wykonuje się go na wysokości pomiędzy 6-10 cm w zależności od potrzeby i własnych przyzwyczajeń oraz dopasowań. Brodzi taki zastępuje akrylowe lub plastikowe brodziki doskonale komponując się kolorystycznie z płytkami całej posadzce. Brodzik na podwyższeni przypomina nieckę zapobiegająca rozlewaniem się wody poza jego obręb.

Brodzik posadzkowy z odpływem liniowym

Brodzik posadzkowy wymaga jednak dokładnego wykonania. Ponieważ musimy na nim usypać spadek aby woda lepiej trafiała do odpływu liniowego musimy dociąć je tak aby cięte krawędzie nie były uszczerbane ale równe i estetycznie wykonanie. Takie wykonanie nie tylko wpływa na estetykę i wygląd całego brodzika ale także na bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Prysznic Walk – In

Kabiny prysznicowe z odpływem liniowym to doskonała alternatywa dla tradycyjnych brodzików akrylowych. Zaletami prysznica bez brodzika jest to, że jest on niezwykle wygodny i funkcjonalny, a przede wszystkim łatwo go dopasować do wielkości i kształtu każdego wnętrza łazienki. Brodzik taki posiada łatwy i bezpośredni dostęp pod prysznic bez żadnych przeszkód i barier.

Kopertowe ułożenie płytek pod prysznicem


Ogólnie rzecz biorąc, układając płytki obok odpływu liniowego niezależnie czy odpływ przylega bezpośrednio do ściany, należy pamiętać o spadku ze wszystkich stron. Ponieważ płytki trzeba ciąć pod kątem, należy użyć przecinarki do płytek z wysokiej jakości tarczą diamentową. Tarcze diamentowe mają krawędzie pokryte syntetycznymi diamentami, co zapewnia gładką linię cięcia. Inną ciekawą metodą cięcia płytek jest technologia Water Jet, która tnie krawędź płytek w dokładności do 0,1 mm. Płytki brodzikowe po cięciu wodą układa się o wiele łatwiej a sam brodzik wychodzi znacząco lepiej i dokładniej. Również należy pamiętać aby przed ułożeniem płytek poduszkę szczelnie pokryć hydroizolację, która zabezpieczy przed przenikaniem wilgoci, która może się znaleźć pod brodzikiem.