Waterjet Rzeszów

Płytki na schody

Płytki na schody

Płytki na schody

Ze względów praktycznych bardzo często wybieramy na schody właśnie płytki ceramiczne z powodu ich większej trwałości niż inne dostępne materiały. Trzeba jednak pamiętać, ze nie wszystkie płytki nadają się na schody szczególnie zewnętrzne ponieważ są śliskie. Są na rynku płytki, które są antypoślizgowe i spełniają normy odpowiadające bezpieczeństwu. Jednak są też takie, które zupełnie się nie nadają na zewnątrz a sprzedawcy nie zawsze o tym mówią.

Schody z płytek

W dzisiejszych czasach gdzie różnorodność kolorów i stryktur wykonanych na płytkach jest ogromna można kupić płytki już o każdej strukturze. Drewno, kamień, terazzo czy gładkie jednokolorowe, które można stosować we wnętrzach. Na schody są płytki już dedykowane ze stopniami ryflowanymi, które zapewniają bezpieczeństwo przed poślizgnięciem się. Jednak takie płytki są znacząco drogie w porównani do tych samych płytek o większych formatach przeznaczonych na posadzki. I tutaj mamy problem bo płytki na schody kosztuje dwukrotnie więcej niż te na posadzkę. Jednak można takie płytki specjalnie wykonać z płytek posadzkowych metoda cięcia wodą. Płytki wówczas są docinane na odpowiednią szerokość dostosowaną do szerokości istniejących schodów. Krawędź cięcia jest idealna więc nie musimy się obawiać czy wygląd będzie gorszy od oryginału.

W Większości przypadkach jest nawet lepszej jakości niż wykonane u producenta płytek. Schody można wykończyć na wiele sposobów od ułożenia płytek z zakładką na płytki i jest to bardziej tradycyjna forma atarze jako schody dywanowe z fazowaniem i łączeniem płytek pod latek 45 stopni. Takie wykonanie jest bardziej pracochłonne z powodu dużej dokładności ale efekt jest bardziej okazały.

Stopnice na schody


Wykonanie takich stopnic spełnia wszelkie wymogi odpowiadające bezpieczeństwu. Na górnej części płytek nacina lub frezuje się się rowki odpowiadające normą przy antypoślizgu, które nie dopuszczają do poślizgnięcia się. Krawędź płytki poleruje i fazuj się aby ja wykończyć estetycznie. Tak wykonane elementy z płytek ceramicznych montuje się na schodach zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.