Płytki ceramiczne cieszą się ogromną popularnością, jest to chętnie wybierany materiał wykończeniowy i to nie tylko w przypadku kuchni czy łazienki. Coraz częściej płytki stosuje się w salonie, idealnie sprawdzają się w przedpokoju. Służą do wykończenia podłóg i ścian w pomieszczeniach, wykorzystuje się je także na tarasach czy balkonach. Obróbka płytek musi być delikatna i jednocześnie precyzyjna, łatwo o uszkodzenie surowca lub popełnienie błędów. Trzeba dobrać ją do parametrów danego typu płytek. W celu dopasowania wymiarów płytek do powierzchni niezbędne będzie ich cięcie, do czego najlepiej użyć wody pod dużym ciśnieniem.
Co przemawia za tym, aby wybrać cięcie płytek wodą?
Cięcie płytek pod kątem za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem ma wiele zalet. Jest to skuteczny sposób na zniwelowanie ryzyka uszkodzenia mechanicznego powierzchni płytek, powstania na niej zarysowań czy otarć. Metoda cięcia strumieniem wody jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż tradycyjna obróbka przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Można liczyć na precyzję cięcia, wygładzone krawędzie przycinanej płytki, jednolitą powierzchnię wolną od mikropęknięć. Płytki mogą zostać przycięte strumieniem wody na wymiar lub pod kątem. Jest to metoda, po której nie trzeba niczego poprawiać. Późniejsza obróbka krawędzi cięcia jest zbędna, przycięta płytka jest od razu gotowa do użycia. Nie powstają żadne odkształcenia, opary ani pyły. Jest to technologia przyjazna zarówno dla osoby wykonującej cięcie wodą, jak również dla środowiska naturalnego.
Cięcie płytek
Strumień wody o ogromnym ciśnieniu jest w stanie przeciąć wszystkie miękkie i cienkie materiały, a po dodaniu ścierniwa poradzi sobie także z twardą powierzchnią płytek czy nawet stalą. Cięcie wodą ceramiki pozwala uzyskać bardzo dekoracyjny efekt, co jest niemożliwe za pomocą plazmy czy lasera. Strumień wody pod wysokim ciśnieniem powala na precyzyjne odwzorowanie nawet skomplikowanych wzorów w kruchym i trudnym w obróbce kamieniu. Technologia cięcia wodą to gwarancja szybkiej i efektywnej obróbki surowca, bez wpływania na jego strukturę.