Waterjet Rzeszów

Rozety ozdobne i medaliony podłogowe

Rozety ozdobne i medaliony podłogowe

Rozety ozdobne i medaliony podłogowe

Rozeta to rodzaj ornamentu architektonicznego, w którym motywem przewodnim jest obraz róży, rozwiniętego kwiatu. Najczęściej ma ona kształt koła. tego typu ozdobniki coraz częściej pojawiają się jako dekoracje na ścianach i sufitach, choć można je znaleźć także jako motyw płytek podłogowych. Rozety mogą być układane z mozaiki lub zwykłych płytek, na których odnajdziemy nadruk inspirowany tą gotycką kompozycją.

Ciekawe rozwiązania architektoniczne to cechy wnętrz nie tylko w stylu klasycznym, ale także tych nowoczesnych. Moda na duże i otwarte przestrzenią zachęca do eksperymentowania z ozdobnikami. Do łask architektów i projektantów wnętrz wracają sztukaterie, ozdobne listwy i właśnie wspomniane już rozety. Taka ornamentyka to połączenie sztuki, piękna i oryginalności. Rozety mogą być małe lub całkiem sporych rozmiarów, dzięki czemu można je wkomponować w każde wnętrze. Rosnąca popularność rozwiązań, w których łączy się nowe ze starym, stawia się na rozwiązania designerskie i unikatowe oraz wyszukuje ponadczasowych, sprawdzonych i klasycznych wzorów sprawiają, że rozety zyskują. Dzięki nim pomieszczenia stają się ładniejsze, cieplejsze, przytulniejsze – po prostu wyjątkowe. Ciekawe wzornictwo rozet w połączeniu z płytkami gresowymi to gwarancja funkcjonalności, różnorodnej stylistyk i niepowtarzalnej, indywidualnej atmosfery we wnętrzu.

Rozety na podłodze należy traktować jako element zdobniczy. Powinny być w dobrze widocznym miejscu – w centrum łazienki, w strefie prysznicowej lub przy umywalce. Powstają poprzez połączenie różnobarwnych elementów płytek, które układa się w odpowiedni wzór. Klasyczna lub raczej pierwotna wersja rozety nawiązywała do róży. Dziś ten wzór ma wiele odmian i konfiguracji – chodzi o zachowanie ogólnego kształtu oraz dekoracyjnego charakteru.

Rozety dodają wnętrzom elegancji i ekskluzywności. Ich stosowanie znacznie podnosi estetykę pomieszczenia. Bogata kolorystyka pozwala na ich stosowanie praktycznie w każdym wnętrzu. Rozety mogą być także projektowane na indywidualne zamówienia klientów (dowolna wielkość i wzór). Tego rodzaju dekoracje na podłogach pozwalają uzyskać doskonały efekt i nadać całemu pomieszczeniu odpowiedni klimat. Doskonale nadają się jako ozdobne „wstawki” w miejscach reprezentacyjnych.
Motyw ten często pojawia się we wzorach patchwork, które bazują na stylu marokańskim, w którym pełno kolorów i wzorów. To doskonała alternatywa dla znacznie bardziej wyszukanych rozet w tradycyjnym wydaniu