Waterjet Rzeszów

Guma, pianka, tworzywa sztuczne i miękkie materiały

cięcie gumy

Guma, pianka, tworzywa sztuczne i miękkie materiały

Udowodniono, że cięcie czystym strumieniem wody jest korzystne w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Cięcie miękkich materiałów, takich jak guma, pianka i tworzywa sztuczne, nie wymaga stosowania materiałów ściernych, a priorytetową alternatywą jest cięcie strumieniem czystej wody. Istnieje wiele zalet stosowania strumienia wody do cięcia pianki, gumy, izolacji i tworzyw sztucznych w porównaniu z tradycyjnymi metodami cięcia, takimi jak ścinanie, sztancowanie czy cięcie gorącym drutem.
Możliwość korzystania ze wspólnych linii cięcia.


Podczas cięcia samą wodą strumień wody jest pod wysokim ciśnieniem i jest bardzo wąski, co skutkuje bardzo dużą minimalizacja odpadu.
Cięcie wodą następuję szybko z dużą dokładnością 0,1 mm. W rezultacie wiele kształtów na arkuszu można wyciąć ze wspólnymi krawędziami, aby zaoszczędzić czas produkcji i materiał.


Możliwość układania materiału w stos — umożliwia operatorom układanie materiału przed cięciem strumieniem wody. Różnica w cięciu od góry do dołu za pomocą strumienia wody jest mniejsza, ponieważ nie ma kompresji materiału, jak w przypadku innych metod, takich jak cięcie matrycowe.
Doskonałe do prototypowania cięcie strumieniem wody tylko wodą umożliwia operatorom łatwe i szybkie prototypowanie części. W ciągu kilku minut możesz przejść od rysunku do pliku CNC, aby wyciąć część bez kosztownych matryc lub skomplikowanych metod. Pozwala to na zmiany w istniejącym procesie cięcia bez płacenia za drogie matryce lub zmianę maszyny.

Elastyczny system narzędziowy

Wiele tradycyjnych metod cięcia twardszych materiałów, aż do gąbczastych, miękkich materiałów, umożliwia tylko proste cięcia. W przypadku skomplikowanych kształtów matryce są często kupowane, ale są drogie i niełatwe do modyfikacji. Maszyny do cięcia strumieniem wody to wszechstronne rozwiązania do cięcia, które nie wymagają dodatkowych kosztów oprzyrządowania do produkcji części.

Nie wpływa na wewnętrzne właściwości materiału

Jedną z najważniejszych zalet cięcia strumieniem wody jest brak strefy wpływu ciepła powszechnie występującej podczas cięcia gorącym drutem. Dodatkowo istnieją metody cięcia strumieniem wody, które zminimalizują zwilżanie materiałów podczas cięcia.


W branży uszczelek nie ma innego rozwiązania produkcyjnego, które oferuje porównywalne korzyści dla prototypów, małych i średnich serii pod względem średniej jakości, wszechstronności i wydajności. Przede wszystkim ze względu na wysoki stopień automatyzacji cięcie strumieniem wody okazuje się idealnym rozwiązaniem technologii produkcji dla partii o wielkości do 500 sztuk. Nie tylko nie ma potrzeby skomplikowanego tworzenia, modyfikacji, konserwacji i przechowywania konwencjonalnych wykrojników, ale także ich montażu.

Write your comment Here