Waterjet Rzeszów

Co można ciąć wodą?

Co można ciąć wodą?

Woda pod określonym, bardzo wysokim ciśnieniem jest w stanie ciąć różnorodne materiały. Jest to nie tylko niezwykle efektywna, lecz również bezpieczna i wygodna metoda wykonywania cięć w najróżniejszych materiałach.
Ciśnienie wody podczas wykonywania cięcia potrafi dochodzić do ponad 4 tysięcy barów, przy zachowaniu dokładności na poziomie 0,1 milimetra. Tak niezwykłe parametry powodują, że możliwe jest wykonywanie obróbki bardzo szerokiego zakresu materiałów. Począwszy od tych teoretycznie najdelikatniejszych, co oczywiście nie znaczy, że najłatwiejszych do cięcia, czyli elementów gumowych i tworzywa sztucznego, aż po te najtwardsze, takie jak stal szlachetna czy też kamienie różnego rodzaju. Oprócz tego z powodzeniem wodą ciąć można szkło, ceramikę, stal nierdzewną, czy też mosiądz lub aluminium.

Ile kosztuje cięcie wodą?

Można by pomyśleć, że skoro technologia cięcia wodą jest tak zaawansowana i wszechstronna, to będzie jednocześnie bardzo droga. Nie da się oczywiście jednoznacznie określić ceny wykonania pojedynczego cięcia, ponieważ zależy on od ciętego materiału. Nie mniej zważywszy na jakość wykonywanej pracy, a także jej szybkość i efektywność, nie można powiedzieć, żeby była to droga usługa.