Waterjet Rzeszów

Perforacja wodą


perforacja wodą

Perforacja wodą


Czym jest perforacja? Perforacja jest to wykonywanie ustalonych wielkości otworów w równych odstępach od siebie. Otwory te mogą mieć różne kształty: okrągłe, kwadratowe, prostokątne, owalne, trójkątne, plastry miodu, krzyżyki, lilijka, koniczynka oraz o innych kształtach. Otwory
wykonane w danym materiale, które spełniające różne funkcje, np. ułatwienie przesuwania na maszynach produkcyjnych tzw. pasy transmisyjne, Ułatwiania mocowania do różnych materiałów, efekt wizualny służący do dekoracji ścian, ogrodzeń tworząc ustalony wzór.
Perforacja odbywa się za pomocą maszyny wycinającej.

Użycie maszyny Water jest do perforacji jest najkorzystniejszym rozwiązaniem pod względem ochrony środowiska ponieważ do jej
wykonania używana jest sama woda lub woda z garnetem czyli piaskiem o odpowiedniej granulacji. Także pod względem ekonomicznym maszyna do cięcia wodą wypada korzystnie.

Perforowana blacha ma szerokie zastosowanie i stosowana jest nie tylko w budownictwie.

Blachy perforowane wykorzystywane są w zakładach przemysłowych w produkcji maszyn, w motoryzacji, lotnictwie czy wspomnianym budownictwie a także rolnictwie. Zastosowanie mają bardzo szerokie.
Posiadamy szeroką ofertę zakładającą możliwość perforacji blach w arkuszach o każdych wymiarach nawet do wielkości 1500×3000 mm. Również grubości blachy nie przeszkadzają nam w perforacji już od 0,5 mm. Wykonanie takiej usługi możliwe jest również w stali chromoniklowej,
ocynkowanej, kwasowej, nierdzewnej, aluminium oraz metalach kolorowych. Zastosowanie tej technologii w rolnictwie zapewni możliwość wykonania w stali sit wykorzystywanych do śrutowników, rozdrabniaczy, młynów, młynków, brykieciarek, pelleciarek i rębaków do produkcji pasz, do mielenia zbóż, słomy czy pelletu.

perforacja wodą

Perforowana guma stosowana jest w większości na produkcjach jako maty antypoślizgowe, podkłady przy stanowiskach antyzmęczeniowe, podkłady pod materiały zabezpieczające posadzkę a także jako popularne wycieraczki oraz taśmy z gumy NBR.

Perforacja taśm z polietylenu PE

Wykonanie perforacji na taśmach PE służy przede wszystkim do celów produkcyjnych. Ma na celu dopasować taśmę PE do bębna maszyny, który napędza całą linię technologiczną. Bęben posiada uwypuklenia, które muszą pasować do pasa transmisyjnego aby się zazębić i ciągnąć całą taśmę transportową. Taśmy z polietylenu wykorzystywane są również do taśm transportujących towary na lini produkcyjnej oraz taśmy ociekowe wykorzystywane szczególnie w przemyśle spożywczym. Jeżeli macie Państwo potrzebę perforowania materiałów jakie używacie skontaktujcie się z nami, chętnie odpowiemy na wasze pytania oraz doradzimy odpowiednie rozwiązanie w zakresie wykonania perforacji.